BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem ment át a 250 forinton az euró

2006. január 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy kora reggel még a 250 forint áttörésével kacérkodott az euró a bankközi devizapiacon, délután lényegében ismét az előző napi szint volt a mérvadó. Az árfolyam délben már 250 és fél forinton állt, később 20-30 fillérrel tovább drágult az uniós fizetőeszköz. Hasonló volt az árfolyamgörbe a dollár esetében is, itt 206,90/207 forintról egy forinttal ment feljebb a jegyzés, igaz, késő délután már ismét 207,20/30 forinton forgott az amerikai fizetőeszköz. Piaci szereplők szerint a következő hetekben a 249–253 forintos sávban maradhat az euró jegyzése. Fundamentálisan azonban nem indokolt a forint erős mivolta, tavaszra akár 255–260 forintig is felmehet az árfolyam. A kurzusra a hazai választások, illetve az amerikai kamatemelési ciklus alakulása lehet hatással a közeli jövőben.
A másodlagos állampapírpiacon meglódult a hozamcsökkenés. Az egyéves futamidőig bezárólag ez inkább csak 3–4 bázispontot jelentett, de a hosszabb futamidőkre már 9–13 bázisponttal estek a referenciaértékek, így itt már a 6,70–6,80 százalékos szint a mérvadó.
Az ötéves államkötvények tegnapi aukcióján a felajánlott 65 milliárd forintos csomagra 138 milliárd forintnyi ajánlat érkezett az elsődleges forgalmazóktól. Túljegyzést most sem fogadott el a kibocsátó, az értékesítés átlaghozama pedig 6,72 százalék lett. Ez alacsonyabb, mint a lejárathoz tartozó benchmark, igaz, azt a 2008/E jelű papír adja, míg az árverésen az ennél némileg hosszabb futamidejű 2009/E jelű szerepelt.
Az overnight és a tomnext kamat továbbra is hat százalék környékén maradt, a hosszabb lejáratokon viszont 5–10 bázisponttal estek a kamatok. A hat hónapos üzleteket 6,20/30 százalékos, a 12 hónaposakat 6,40/50 százalékos kamatra kötötték.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet