BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult az Antenna-ajánlat

Tegnap délutánig volt lehetősége az Antenna-részvényeseknek transzferálni papírjaikat a Swisscom részére az 5250 forintos nyilvános vételi ajánlatban.

2006. január 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi nappal lezárult a Swisscom által az Antenna Hungária Rt. részvényeire tett nyilvános vételi ajánlat, a hivatalos adatokat a jogszabályok szerint két napon belül kell közzétennie az ajánlattevőnek. Az ajánlat mindenképpen sikeres lesz – hiszen 75 százalék plusz egy szavazatnyi részvény már az ajánlattevő tulajdonában volt –, kérdés, hogy a 25 százaléknyi közkézhányadból mennyi került a Swisscom Broadcast AG-hoz. A társaság egyébként többször is jelezte, hogy százszázalékos tulajdonra törekszik az Antennában, és egyben a folytatást is a tőzsdei szereplés nélkül képzeli el. A svájci befektető az előbbire utalt a vételi ajánlatban is, így a tőzsdei kivezetés egy egyszerű tulajdonosi döntés után is kivitelezhető. A másik cél, az egyszemélyi tulajdon azonban csak akkor érhető el, ha a Swisscom 90 százalék fölé került, s kezdeményezi a többi részvényes kiszorítását. Az utóbbi hányad elérése azon múlik, hogy a valamivel több mint 15 százalékos Antenna-csomaggal rendelkező Megdet Rahimkulov érdekeltségi körébe tartozó cégek beleadták-e csomagjukat az ajánlatba. Az ÁÉB Bank elnök-vezérigazgatója tavaly év végén egy a HVG-nek adott interjúban jelezte, megválna részvényeitől az ajánlat során. A kiszorításban a fizetendő vételár nem lehet alacsonyabb az ajánlatban szereplő 5250 forintnál. Igaz, a magyar tőkepiac történetében volt már rá példa, hogy a nagytulajdonosnak erről más elképzelései voltak...

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet