A Morgan Stanley friss olajszektor-elemzésében a legjobb vételi lehetőségnek a régióban a Mol és a PKN Orlen részvényeit tekinti, ezek az európai iparágon belül is a legattraktívabbak közé tartoznak. Az elemzés szerint a magyar társaság esetében pozitívum, hogy a finomítói fedezetek továbbra is magasak lesznek, a Mol a legjobban pozícionált ebben a szegmensben, ráadásul magas technológiai színvonalú finomítói már most megfelelnek a 2009-es EU-előírásoknak. A befektetési bank megjegyzi azt is, hogy az állami csomagra vonatkozó opcióval a Mol azon kevés európai olajcég egyike, amelyben már nincs állami tulajdon. A Morgan Stanley úgy véli, a Mol a jövő évi 4,6-es EV/DACF (enterprise value/debt-adjusted cash-flow) mutatójával a legolcsóbbak közé tartozik Európában. A Concorde Call által idézet elemzés a PKN Orlen esetében kiemeli a magas finomítói kitettséget, valamint a cég jelentős költségcsökkentési programját, az Unipetrol-szinergiát, illetve a Polkomtel várható eladásából származó profiltisztítást. A lengyel társaság EV/DACF mutatója 5,7, amely a Mol indexénél ugyan magasabb, ám még mindig alacsonynak számít.
