Közel 21 milliárdos összforgalom és több mint 400 pontos indexemelkedés után talán már egyértelmű, hogy az új év meghozta az új vevőket a Budapesti Értéktőzsdére. A legnagyobb volumen a Mol piacát jellemezte, az olajrészvény vevői oldala nagyon megerősödött, a lelkes vásárlók a nap elején még 21 ezer forintnál magasabbra is fölhajtották az árat, később azonban már nem tudta megtartani ezt a szintet a papír, és végül 20 900 forinton zárta a napot.
Forgalom szempontjából a második helyet az OTP szerezte meg, a jó hangulat mégsem igazán tudta meglendíteni a piacát. Az elemzők által várt növekedéslassulás – úgy tűnik – szilárdan megrögzült a befektetők fejében és ezért a bankrészvény végül alig 0,6 százalékkal az előző napi zárószint fölött fejezte be a kereskedést.
A gyógyszerszektorban a JP Morgan által 48 ezer forintos célárral ajánlott Richter szerepelt jobban, 2,6 százalékos emelkedése a 40 ezer forintos zárószinthez volt elég, miközben az Egis árfolyama alig nőtt. A Magyar Telekom viszont kivette részét a hosszból, 995 forintos záróára 3,5 százalékos erősödést jelentett. Kiválóan szerepelt a BorsodChem, 6 százalékot meghaladó árfolyamjavulással a nap igazi nyertese lett, bár a forgalma nem érte el az 550 millió forintot sem. Az OTP szerény szereplése ellenére az FHB is pozitív meglepetéssel szolgált, a 4,5 százalékkal az előző napi felett záró árfolyamra egyetlen befektetőnek sem lehetett panasza. A kisebb papírok piacán folytatódott a Fotex javulása 3,5 százalékkal, a Humet újabb 20 százalékkal, a NABI majd 15 százalékkal értékelődött fel, a Freesoft viszont 2,6 százalékkal gyengült.
