Ismét visszatért az élet a Budapesti Értéktőzsdére, az ünnepek körüli, napi pár milliárdos forgalom után kedden több mint 13 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A hangulat is optimista volt, a BUX a délelőtti látványos megugrás után beállt
21 200–21 300 pont közé, és végül közel 300 ponttal hétfői záróértéke felett, 21 295 ponton fejezte be a napot.
Az indexet elsősorban ismét a Mol és az OTP húzta, az olajpapír három százalékkal, 20 605 forintra hízott, míg a bankrészvény 120 forinttal, 7220 forintra drágult. Ehhez képest az Mtelekom vagy a Richter néhány tized százalékkal javuló árfolyama alig érdemel említést, igaz, a gyógyszergyár napközben ismét áttörte a 39 ezres szintet, de az utolsó kötés mégis 10 forinttal ez alatt született. Napközben újabb csúcsra ért az Egis, hiszen volt, aki 23 400 forintot is megadott érte, a hirtelen jött eufória azonban hamar elillant, hiszen mégis mínuszban, 22 765 forinton forgott a nap végén.
Sok minden történt a kisebb és közepes cégeknél. Az ismét húsz százalékkal megugró Humet – itt 61 forintról 45 forintig, majd ismét vissza fel libikókázott a jegyzés – a 12-13 százalékkal emelkedő econet és NABI vagy az ötszázalékos pluszt felmutató Fotex ráadásul önmagához képest tetemes forgalom mellett tett szert nyereségre. A Fotex 370 milliós forgalma például magasabb volt, mint az MTelekomé, de a Humet is 143 millió forint értékben cserélt gazdát (aki a decemberi közgyűlés előtt még 18 forinton vásárolt, az eddig nem járt éppen rosszul).
A vesztes oldalon a nap során több mint hétszázalékos mínuszban forgó Antenna végül kevesebb mint négyszázalékos veszteséggel hagyta maga mögött a keddet. A zuhanás mögött az állt, hogy a január 5-én záruló ajánlatba a tegnap vásárolt papírokat a T+3 napos elszámolás miatt már nem lehetett felajánlani.BÉT-tőzsdenap
