A Rába minden munkavállalójára kiterjeszti a decemberben meghirdetett sajátrészvény-vásárlási programját. A társaság karácsony előtt jelentette be vezetőinek kötelező sajátrészvény-vásárlási programját, ennek során minden résztvevő előre meghatározott árfolyamon jövedelme 10–30 százalékát Rába-részvényekbe köteles fektetni. Az 50 vezető vagy a hathavi súlyozott átlagáron, vagy az adott hónap második napjának tőzsdei záró árfolyamán vásárolhat a cég sajátrészvény-állományából (a kettő közül az alacsonyabb számít). Az összes munkavállalóra vonatkozó kiterjesztett akció annyiban különbözik ettől, hogy számukra opcionális a programban való részvétel.
A Rába a harmadik negyedév végén 688 ezer darab saját részvénnyel rendelkezett. A cég alapvetően ezt a pakettet szánja az opciós program fedezetének, amely még a rossz emlékű tőkeszerkezet-optimalizációs programból maradt a széfben, és várhatóan évekre elegendő mennyiségnek bizonyulhat. A programban részt vevők egyébként azt is vállalják, hogy egy évig nem értékesítik így megszerzett részvényeiket.
