A várakozásoknak megfelelően nem sok minden történt az összességében eléggé mozgalmas 2005-ös év utolsó kereskedési napján. Csak a Humet-tulajdonosok érezhetik ezt másképpen. A BUX a rövidített, fél kettőig tartó napon 73 ponttal csökkent, s 20 785 ponton zárta az évet. A forgalom 3,6 milliárd forintot tett ki.
Az év sztárpapírja, az OTP kétmilliárd forint fölötti forgalom mellett újra 7000 forint alá esett, így 6967 forinton búcsúzott az óévtől. A Mol alacsony forgalom közepette alulról közelítette meg a húszezer forintos határt, a záróára 19 950 forint lett. Nem változott érdemben a Magyar Telekom és a Richter megítélése sem, a távközlési papír 955, a gyógyszerrészvény
38 315 forinton fejezte be az évet.
A kevésbé likvid Egis kissé lejjebb, 22 445 forinton zárt, hasonló mondható el a BorsodChemről is, amelynek 1,7 százalékkal, 2300 forintra süllyedt az árfolyama.
Az áramszolgáltatók kisebb-nagyobb áreséssel búcsúztak, a Démász és az Émász három százalékkal süllyedt, az Elmű csak egy százalékkal, 34 600 forintra, bár ez utóbbit nehéz lenne gyenge szintnek nevezni.
Erősen zárt a Pannonplast, az 1938 forintos év végi árfolyam szép teljesítmény, s a Rábának is sikerült 600 forint fölött maradnia. A tőzsdei újonc Állami Nyomda 6030 forinton zárt, csak a Humet piaca volt hangos, az árfolyam újfent limittel, 43 forintra emelkedett 21 millió forintos forgalom mellett.
