A Prudent Invest Befektetési Alapkezelő tájékoztatása szerint ugyan a Pillér Első Ingatlanbefektetési Alap futamideje december 31-én lejárt, de a befektetési jegyek változatlanul forgalomban maradnak a tőzsdén legkésőbb 2006. június 30-ig. A közlemény szerint a Pillér II. alap korábbi lejáratához hasonlóan a Pillér I. kifizetésére nyitva álló három hónapos időszakot is egy esetben – három hónappal – meghosszabbíthatja az alap kezelője. (A Prudent Invest részéről korábban elhangzott olyan ígéret, hogy a Pillér I.-nél igyekeznek az esedékes összeget minél hamarabb kifizetni a jegytulajdonosoknak. A Pillér II.-nél a végelszámolás mintegy fél évig tartott.)
