Az amúgy lanyha hangulatú kereskedés a hatalmas Mol-önkötésnek köszönhetően történelmi rekordforgalmat hozott a Budapesti Értéktőzsdén, ezenkívül izgalomra csak a korán megkezdett záróár-beállítások adtak okot. Az olajpapír forgalma a gigakötés miatt meghaladta a 147 milliárd forintot, az összes részvényforgalom pedig 150,9 milliárd forintra rúgott (ez nagyjából háromszorosa az eddigi forgalmi rekordnak). Az index a nap végére 20 858 pontig emelkedett, ami 0,8 százalékkal haladja meg a szerdai záróértéket.
A Molon kívül milliárdos forgalmat csak az OTP-papírokkal bonyolítottak le – 2,5 milliárdnyit –, a bankrészvény 7076 forintig emelkedett, így egy százalékkal nőtt a pénzintézet kapitalizációja. Nagyjából ennyivel került feljebb a gyógyszerpapírok kurzusa is, a Richter 38 300, az Egis 22 890 forintért cserélt gazdát az utolsó kötésekben. Százmilliót meghaladó forgalma ezenkívül csak az MTelekomnak volt, a telefonrészvény árfolyama 950 forinton stagnált. Ezenkívül nagy mozgásokat csak a kisebb forgalmú részvények produkáltak. Az Elműnél valaki már tegnap megkezdte az év végi záróár beállítását, s 35 000 forintig, rekordmagasságba hajtotta ezzel az árfolyamot. A Humet 20 százalékot ugrott, vélhetően még mindig az amerikai megjelenés hírének örvendeznek a vásárlók, akik 20 forintról néhány nap alatt 36 forintig hajtották a sokat látott papír árfolyamát. Felfelé dolgozták a befektetők a Rába kurzusát is, a gépipari cég részvényei több mint négyszázalékos emelkedés után 614 forinton állapodtak meg.
