BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még két nap nihil?

2005. december 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már csak két kereskedési nap van hátra, aztán jövőre – talán – véget ér az e heti tétova semmittevés a magyar részvénypiacon. Tegnap mindenesetre igazi nihil volt a parketten, az OTP–Mol páros mindössze egy-egy milliárddal vezette a forgalmi toplistát. A BUX tegnapelőtti emelkedése után tegnap esett, ezúttal 0,95 százalékkal, 20 678 pontra. Az összforgalom is csak 4,6 milliárd forint volt.
Az OTP próbálta magát 7000 fölött tartani, és sikerrel. Ugyan délután 10-20 forinttal az aktuális határ alatt kereskedtek vele, a hajrában már biztosan fölötte kötögettek, így a zárószakasz visszaesése ellenére továbbra is hetessel kezdődik az árfolyama. A Mol viszont délutánra 500 forinttal esett, s 19 500 forint alatt is született rá kötés. A nap végén kissé magasabban, 19 600 forinton találtak egymásra a felek.
A Richter megint olcsóbb lett másfél százalékkal, 37 900 forintos záróára már elég távolinak tűnik a nemrég meghódított negyvenezres határtól. Az Egis csendesebben pihen, 22 500–22 600 forint körül elvétve kötögettek rá. A Magyar Telekom nagyon megtalálta a 950 forintos szintet, egész nap el sem akart mozdulni onnan. A BorsodChem ezzel szemben úgy csinál, mintha magasabban szeretné zárni az évet, tegnap másfél százalékkal erősödött.
Megtartotta 1930 forintos árfolyamát a Pannonplast, újra 17 ezer forint közelébe erősödött a Démász. A száz forint alatti papíroknál a Humet és a NABI volt érdekes, előbbi újabb 20 százalékkal, 30 forintra erősödött, miközben forgalma megközelítette az Egisét (10 millió forint). A NABI csaknem hét százalékkal, 80 forintra drágult.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet