BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magukhoz tértek a nagyok

2005. december 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A döcögős induláshoz képest meglepően magas, 16 milliárd forintot meghaladó forgalmat bonyolítottak le a brókerek a BÉT részvénypiacán. A BUX ismét fölfelé vette az irányt, és 0,7 százalékkal erősödve, 20 878 ponton zárt, köszönhetően az OTP és kisebbrészt a Mol jó teljesítményének. Az OTP 6900 forint fölött kezdett, és – különösen délután – mintha zsinóron húzták volna a 7030 forintos zárásig. A 2,2 százalékos emelkedést hatmilliárd forintot meghaladó forgalom kísérte. Nem szomorkodhattak a Mol részvényesei sem, a reggel még 19 700 forint körül toporgó árfolyam fél 11-re elérte a húszezres szintet, és a zárásig nem is mozdult onnan. A Magyar Telekomnak felváltva voltak jó és nehéz pillanatai, összességében azonban nem távolodott el a valamivel 950 forint felett elfoglalt, kényelmes helyéről. Nem úgy a Richter, amely kétszer is 38 400 forintig esett, ebből az egyik a záróár volt, így másfél százalékos gyengüléssel kezdte az év utolsó hetét. Az Egis ezzel szemben lendületes hajrával 22 800 forintra erősödött, péntekhez képest csaknem 3 százalékot javított. A Pannonplast kereskedése bejelentés miatt 11-től 2-ig szünetelt, ezután lendületes emelkedésnek indult az árfolyam. Zárásra 1931 forintra drágult a papír, vagyis négy százalékkal ért többet, mint karácsony előtt. Tíz százalékkal emelkedett a Globus, 19-cel a Humet, öttel pedig az Inter-Európa. Az áramszolgáltatóknál vegyes volt a kép, az Elmű eladók hiányában magabiztosan emelkedik, a Démász viszont három százalékot esett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet