A Rába Rt. karácsony előtt jelentette be, hogy a részvényérték és a vezetők elkötelezettségének növelésére részvényvásárlási programot indít. A társaság 781 460 darabos sajátrészvény-állományának fedezetével februárban induló program kezdetben mintegy 50 vezető tisztségviselőre és felső vezetőre korlátozódik, később viszont bármely dolgozó csatlakozhat hozzá. Az ösztönzés más opciós programokhoz képest meglehetősen sajátos. A résztvevők kötelezik magukat, hogy nettó jövedelmük előre meghatározott, 10–30 százalék közötti részét minden hónapban Rába-részvények vásárlására fordítják (nem tőzsdén, hanem a társaságtól vásárolnak). A megszerzett részvényeket egy évig nem adhatják el. A vételár a megelőző hathavi súlyozott átlagár és az adott hónap második kereskedési napján kialakult záróár közül az alacsonyabb. (A társaság vezetésére a második lehetőség miatt az eddiginél nagyobb felelősség hárul a piacot negatívan befolyásoló információk közzétételének időzítésében.)
A program támasztotta részvényigény kielégítését a társaságtól kapott információink szerint a saját részvények egyelőre biztosítják, így a cég nem gondolkodik vásárláson. Erre vélhetően később sem lesz szükség, hiszen a jelenlegi felső vezetői kört alapul véve a program számításaink szerint havonta nagyjából 10 ezer részvény megvásárlását jelenti, úgyhogy jelen feltételekkel hat és fél évig elég lenne.
Pintér István elnök-vezérigazgató a részvényjuttatással kapcsolatban hangsúlyozta, hogy annak célja a vezetői körben az elkötelezettség, illetve a javuló vállalati mutatókon keresztül a részvényérték növelése, valamint a tulajdonosi szemlélet erősítése a teljes munkavállalói körben.
A részvényárfolyam az elmúlt egy évben csaknem húsz százalékot esett, így a részvényesek minden bizonnyal örömmel fogadják az ösztönzési programot, amennyiben az a társaság teljesítményjavulásának előhírnökeként értékelhető.
