BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanás hír nélkül

2005. december 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Semmilyen tőzsdét befolyásoló hír nem jelent meg tegnap, de a vezető részvények enélkül is képesek voltak egy kiadós mélyrepülést bemutatni. A BUX 14 milliárdos – nagynak semmiképp nem nevezhető – forgalom mellett 2,2 százalékkal, 20 589 pontra esett. Az index grafikonja ráadásul szánkózásra alkalmas alakzatot vett fel, a mélypontot zárás előtt érve el.
A legnagyobb vesztes a Richter volt, amelynek piacán egész nap magabiztos eladó tömte a vevőket. Az árfolyam napon belül és túl egyaránt 3,5 százalékkal zuhant, 38 605 forintra. Kicsit csalóka – nem először – az Egis záróára, a napközben lényegében végig 22 800 forint körül ingadozó papírt a záró szakaszban
22 015-ig öntötték le, így négy százalékkal értékelődött le.
A nagyok közül továbbra is a Mol volt az érdekesebb, 2,6 százalékkal, 19 500 forint alá esett. A szerdán még 7000 felett záró OTP ezzel szemben 1,6 százalékos csökkenéssel megúszta, 6890-en zárt. A nap második felében elég rémesen nézett ki a börze, vevők nemigen mutatták magukat. A blue chipek közül a leginkább a Magyar Telekomot kímélték, 950 forintos záróára „csak” 1,2 százalékos gyengülést jelent.
A negatív hangulatnak engedelmeskedett az FHB is, a nap végén 1300 forinton cserélt gazdát. Ezúttal a Humet is belesimult a trendbe, 9 százalékkal esett, nem túl nagy forgalom mellett.
Nyertest keveset lehetett találni a tegnapi piacon, ilyen volt az utóbbi időben sokat eső Émász és az Inter-Európa Bank papírja.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet