Húszmilliárd forint feletti forgalmat produkált tegnap a BÉT részvénypiaca, köszönhetően a Mol gázüzletágával és a gázárszabályozással kapcsolatos híreknek. Az olajpapír esését a többi részvény enyhén pozitív teljesítménye tompította, így a BUX csekély, 39 pontos mínusszal, 21 054 ponton zárt.
A Mol a keddi 20 400 forintos szintről a gázárszabályozással kapcsolatos negatív hírek hatására délelőtt 20 ezer forint alá esett, majd fél 12-kor megjött a gázüzletág eladásának jóváhagyásáról szóló bejelentés, amire éles fordulatot vett az árfolyam és negyed óra alatt 20 600 forint fölé ugrott. A lelkesedés azonban csakhamar elpárolgott, s az árfolyam előbb húszezerre tért vissza, majd 19 800 forint alá is benézett. Az ekkor háromszázalékos mínuszt csak az utolsó fél óra vásárlásai csökkentették két százalékosra.
Újra 7000 forint fölé kapaszkodott az OTP részvénye, pedig nyitás után még nagyon negatív volt a hangulat a bankpapír piacán, akár 6870 forinton is hozzá lehetett jutni a részvényhez. A Richter magabiztosan, nagy forgalommal tapadt fel a 40 ezer forintos szintre. Kissé szolidabb forgalom mellett hasonló erőt mutatott az Egis – valamivel 23 ezer forint alatt.
A nap sztárja a BorsodChem volt, nem túl nagy, 570 milliós forgalom mellett öt százalékot emelkedett az árfolyama.
Jól szerepelt a Rába, árfolyama tovább közelített a 600 forint felé. Újabb tízszázalékos (kétforintos) erősödésnek örülhettek a Humet-részvényesek, s tovább araszolt felfelé a konzervipar tőzsdei képviselője, az illikvid, de mostanában egyre inkább előtérbe kerülő Globus.
