BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyesült a Magyar Telekom és a T-Mobile

2005. december 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom Rt. rendkívüli közgyűlése döntött a Magyar Telekom Rt. és a T-Mobile Magyarország Rt. egyesüléséről. A közgyűlés jóváhagyta a jogelőd, valamint a jogutód Magyar Telekom Rt. egyesülési vagyonmérleg-tervezetét és vagyonleltár-tervezetét.
Az egyesülés után a Magyar Telekom Rt.-ben részt venni nem kívánó személyek (a régi MTelekom részvényesei) részvényenként 425 forintot kapnak, szemben a tegnapi 960 forintos piaci árral. Ezt a megoldást mindössze két részvényes választotta, a tulajdonukban 43 385 papír volt. Minden bizonnyal erős érzelmi motivációjuk lehetett, a kiszállással ugyanis mintegy 23 millió forintról mondtak le. A jogutód Magyar Telekom Rt. alaptőkéje a kiváló részvényesek miatt 104 276 831 500 forintra csökken. Az MTelekom igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjai a jogutód társaságban változatlan feltételek és díjazás mellett látják el tisztségüket. A közgyűlés módosításokat fogadott el a társaság alapszabályában, többek között arról, hogy a Magyar Telekom Rt. általános jogutódja a T-Mobile Magyarország Rt.-nek.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet