BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb orosz olajkészletet szerez a Mol

2005. december 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz versenyhivatal jóváhagyta, hogy a Mol betársuljon egy orosz olajcég, a Szevero-Zapadnaja Neftyanaja Gruppa (SZNG – North-West Oil Group) mellé egy 6 millió tonnás olajkészlettel rendelkező mező feltárására és kiaknázására – jelentette az MTI. A korábbi Zapadno-Malibalik mezőhöz hasonlóan a Szurgutszkij–7 olajmező is Nyugat-Szibériában, a Manysi-földön van, kitermelésének jogát az orosz olajcég áprilisban nyerte el árverésen. A Kommerszant című lap az SZNG-re hivatkozva már egyenesen az SZNG-Mol Kft. létrehozásáról beszél, amely lehetővé teszi, hogy a két cég a ZMB projekthez hasonlóan – csak ott korábban a Jukosszal, most a Rosznyefttyel társult a Mol – közösen aknázza ki a mezőt. Az új projekt létét Kántor Sándor, a Mol képviselője a NAPI Gazdaság kérdésére megerősítette, ugyanakkor elmondta azt is, hogy az még kezdeti fázisban van, olyannyira, hogy a Mol maga még jogilag nem is tulajdonos az új vállalatban. Kántor elmondta azt is, hogy a cég novemberben meghirdetett stratégiájába teljes mértékben beleilleszkedik az oroszországi terjeszkedés folytatása, és ha az új mező kisebb is mint a 20 millió tonnásra becsült készlettel rendelkező ZMB, de szándékaik szerint szintén pozitívan járul majd hozzá a Mol-csoport eredményéhez. A kútfúrások megkezdése csak 2007-ben várható.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet