BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a 120 forintos osztalék az Egisnél

2005. december 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis Gyógyszergyár Rt. január 25-én tartja éves közgyűlését. Az igazgatóság a 2004/2005-ös üzleti évben elért 11 milliárd 384 millió forint adózott eredmény 8 százalékát, 934 millió forintot javasol kifizetni a részvényeseknek, vagyis marad a részvényenkénti 120 forintos osztalék. A részvényeseknek vélhetően nem fáj az 54 százalékos nyereségnövekedés dacára stagnáló osztalék, mivel a részvényárfolyam – ami pénteken történetében másodszor emelkedett a 23 ezres magasságba – bőven kárpótolja őket. A közgyűlés napirendjén a szokásos pontokon kívül igazgatósági és fb-tag választása, illetve egy romániai disztribúciós cég létrehozása is szerepel.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet