Az Egis Gyógyszergyár Rt. január 25-én tartja éves közgyűlését. Az igazgatóság a 2004/2005-ös üzleti évben elért 11 milliárd 384 millió forint adózott eredmény 8 százalékát, 934 millió forintot javasol kifizetni a részvényeseknek, vagyis marad a részvényenkénti 120 forintos osztalék. A részvényeseknek vélhetően nem fáj az 54 százalékos nyereségnövekedés dacára stagnáló osztalék, mivel a részvényárfolyam – ami pénteken történetében másodszor emelkedett a 23 ezres magasságba – bőven kárpótolja őket. A közgyűlés napirendjén a szokásos pontokon kívül igazgatósági és fb-tag választása, illetve egy romániai disztribúciós cég létrehozása is szerepel.
