BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy helyben topogtunk

2005. december 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szokásosnál alacsonyabb forgalom mellett egy helyben topogott tegnap a BUX index. Az irányadó mutató egy mindössze 110 pont szélességű sávban ingadozott a nap folyamán, s záráskor alig 11 ponttal állt alacsonyabban előző napi záróértékénél. A határidős BUX-piacra a délután hozott némi színt, az index decemberi lejáratának elszámolóára 70 pontot emelkedett a kereskedés végén, így a mai kifutás előtt 20 ponttal áll magasabban a promptnál. Az OTP a nap nagy részét a mínuszos tartományban töltötte, a meglehetősen hektikus kereskedést követően gyakorlatilag stagnálással zárt a bankpapír, az utolsó ügylet árfolyama 6856 forint lett. Az FHB minimális forgalom mellett visszacsúszott egy keveset, a zárásban mindössze 1290 forintot ért. A Mol jegyzése is lefelé mozdult el, a 20 500 forinton nyitó olajrészvény 20 250 forinton zárt.
Az MTelekom viszont erősödni tudott, a vásárlók 945 forintig, 2,1 százalékkal hajtották feljebb a távközlési részvény árfolyamát. Az Egis is drágább lett másfél százalékkal, a Richter viszont szintén csak stagnálni tudott. A BorsodChem árát lefelé mozdították ki, a vegyipari cég részvénye csak 2250 forintot ért a nap végén. A szokásosnál nagyobb forgalma volt a Danubiusnak, azonban ez csak egy 50 ezer darabos átkötésnek volt köszönhető – 5700 forinton –, a szállodarészvény másfél százalékos csökkenés után 5800 forinton zárt. Több mint 3 százalékot esett a Fotex, de rosszul jártak a 250 forint közelébe érkező Globus-befektetők is.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet