BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az európaiak optimisták Európával kapcsolatban

2005. december 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Öt befektetési bankot kérdezett meg arról a Reuters, mit várnak jövőre az európai részvénypiacoktól. Idén eddig a DJ EuroStoxx 600 index 22 százalékot emelkedett, aminek motorja a várakozások szerint az idei évben átlagosan 20 százalékkal növekvő vállalati eredmények voltak.
A Goldman Sachs szerint jövőre az európai piacok alulteljesíthetnek az Egyesült Államokkal szemben. A cég elemzője szerint az erősebb euró és a magasabb hozamszint is ebbe az irányba mutat. A Goldman a japán Topix index mögöttes papírjaiban vételi, az európai DJ Euro Stoxx 600 részvényeiben pedig eladási pozíciót javasol. A Morgan Stanley is meglehetősen pesszimista, s mindezt az eredménynövekedési dinamikára alapozza. Ez az amerikai befektetési bank is úgy véli, hogy az európai részvénypiacok jövőre alulteljesítik az amerikaiakat.
Gyökeresen eltérő véleményen van a Deutsche Bank, amely szerint a jövő évi átlagosan 10 százalékos eredménynövekedési várakozások alapján az európai részvények még mindig attraktív célpontnak számítanak. Bernd Meyer részvénystratéga a DJ Euro Stoxx 600 értékét 2006 végére 325 pontra várja.
A JP Morgan Private Bank szakértői szerint az amerikai kamatemelési sorozat várható megszakadása kedvező a részvénypiacoknak, az ECB kamatemelése pedig nem von el jelentős tőkét az európai részvényektől. Ugyanakkor a helyzet még nem olyan, hogy a kockázatvállalási hajlandóság növekedhetne. A szakértő a következő évre inkább részvények, mint kötvények vásárlását javasolja, ezen belül azonban Európa csak átlagosan teljesítő lehet.
A holland ABN Amro elemzője, Rolf Elgeti szerint az európai részvények az elmúlt időszak emelkedése ellenére is alulértékeltek maradtak, mivel a vállalati eredmények legalább 15 százalékkal nőnek jövőre. Az európai papírok így mind a japán, mind amerikai társaikat lekörözik majd. A vállalatok erős mérlege, az alacsony kamatszint és a visszatérő üzleti és befektetői bizalom mind arra késztethetik a befektetőket, hogy növeljék európai részvénykitettségüket.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet