Az előző napi zuhanáshoz képest meglehetősen szerény korrekcióval fejezte be a kereskedést tegnap a Budapesti Értéktőzsde, a 16 milliárd forintot meghaladó összforgalom mellett alig több mint egy százalékot erősödött a BUX. A legnagyobb érdeklődés tegnap is az OTP részvényét övezte, ez azonban nem jelentette azt, hogy a befektetőknek különösebb okuk lett volna az örömre. Az árfolyam az előző nagy esés ellenére nem emelkedett, folytatta a lemorzsolódást egészen a 6700 forintos szint alá, ahonnan ugyan visszafordult, de a nap végi erősödés után is csak 6750 forintot ért, ami majd egyszázalékos csökkenést jelent az előző napi záróárhoz képest.
Az OTP-nél együttesen is kisebb forgalma volt a Mol és a Richter részvényének, de legalább markáns emelkedéssel. A Richter különösen jól szerepelt, árfolyama több mint 4,5 százalékkal az előző napinál magasabban, 39 850 forinton zárt. A Mol ennél szerényebb, de még mindig majd 2 százalékos erősödést produkált.
Jól szerepelt a Richter szektortársa, az Egis is, másfél százalékot meghaladó emelkedéssel 22 340 forintig javult. Az FHB viszont még az OTP-nél is rosszabbul, 3,5 százalékos eséssel a nap egyik vesztese lett. Hasonlóan romlott a Démász megítélése is, az árampapír közel négy százalékot vesztett árfolyamából, miközben például az Elmű több mint egy százalékkal javult.
