BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak OTP nem kerül a puttonyba?

2005. december 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kissé megkésve, de végre megérkezett Budapestre is a Mikulás. A BUX pénteken csaknem két százalékkal, 21 670 pontra erősödött. Igaz, késésben van az öreg, nem kapkod, komótosan válogat, csak azt rakja a puttonyba, amiről azt gondolja, hogy télen szükség lehet rá: olajat és gyógyszereket.
A 20,7 milliárdos forgalomból 8 milliárdot adott a Mol: az olajpapír folyamatosan drágult a zárásig, ott 21 500 forintot ért el, ami 4,4 százalékos növekmény. A csütörtökön még életjeleket mutató OTP viszont nem csatlakozott a Molhoz. A nap végén 7050 forint alatt is forgott, s egy lendületes zárószakasznak köszönhette, hogy csak minimális veszteséggel zárt. Úgy tűnik, még mindig több befektetőnek van OTP-je, mint ahány szeretne, és egyelőre hír sincs, ami kiránthatná az iszapból a bankrészvényt.
Az FHB-nál viszont voltak történések, két kötésben 780 ezer részvény cserélt gazdát 1415 forinton, ami a közkézhányad 2,5 százaléka. Zárásra 0,7 százalékkal erősödött a jelzálogbank papírja.
Az MTelekom-fronton egyszázalékos emelkedésnek lehetett örülni, a 985 forintos napi maximum volt a záróár.
Lendületesen emelkedett a Richter, kétszer is áttörte a 40 ezres határt, és sikerült efölött zárnia. A nagyobb testvért pontosan követve 2,7 százalékkal erősödött az Egis is.
Szomorú képet mutattak viszont olyan korábban kedvelt speki papírok, mint a Rába, a Synergon a Globus vagy a Pannon-Flax. Közülük a legnagyobb mínuszt, 5,8 százalékost a Rába szenvedte el, s ha így folytatja, akár 500-ig is eshet.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet