BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére mindent feltettek

2005. december 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész nap a lanyha medve volt az úr tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, az index délután négyig folyamatosan 200–250 pontos mínuszban ingadozott. Az utolsó percekben azonban megváltozott a helyzet, s az addig gyengén szereplő blue chipek többségének árfolyamát feltették – talán a kedvező amerikai makroadat hatására –, így a BUX végül 21 256 ponton zárta a kereskedést, ami 100 ponttal magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom magas volt, jórészt a 12-12 milliárd értékben gazdát cserélő Molnak és OTP-nek köszönhetően elérte a 28 milliárd forintot.
A nap nyertese az élénk forgalom mellett több mint négy százalékot dráguló FHB lett. A jelzálogbank részvényei napi csúcsukon, 1419 forinton zártak. Az OTP kurzusa a nap folyamán 6900 forinton is járt, 7100 forintos záróára viszont megegyezik az egy nappal korábbival. A Mol is kritikus mélységeket tesztelt, napi minimuma 19 990 forint volt, a kereskedés végén viszont 20 595 forintig hajtották fel árfolyamát. Az MTelekom közel egy százalékkal értékelődött fel. A BorsodChem stagnált, az elmúlt hetek nyertese, az Egis jegyzése viszont 22 000 forintig csúszott vissza. A Richter eközben követte a többi nagyot, s 39 000 forintig emelkedett árfolyama.
A nap vesztese a hitelezőkkel való tárgyalásokat december végéig kitoló NABI lett, a buszgyár részvényei 12 százalékos esést követően 84 forinton landoltak. A Rába is esett, igaz, csak fél százalékot.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet