BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb vizsgálat indult a Slovnaftnál

2005. november 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák gazdasági versenyhivatal (Protimonopolny Úrad, PMU) november 22-én megkezdte azt a belső vizsgálatot a Slovnaft olajtársaságnál, amely 2005 márciusától azt tekinti át, vajon megfelelő volt-e a cég árpolitikája a benzin és a gázolaj terén – jelentette csütörtökön a SITA szlovák hírügynökség. Miroslav Jurkovic, a versenyhivatal szóvivője szerint az ellenőrzés akár fél évig is elhúzódhat. Fél Krisztina, a Slovnaft szóvivője közölte, a társaság hajlandó együttműködni a hivatal munkatársaival, és bízik a vizsgálat pozitív végkimenetelében. A Mol anyavállalat már átesett ilyen jellegű ellenőrzésen, és ott mindent rendben találtak. Ha a pozsonyi olajcég szabálytalanságokat követett el, akkor a pénzbírság felső határa elérheti az 1 milliárd szlovák koronát – jelentette esti híradásában a Szlovák Rádió.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet