BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Névleg is a Magyar Telekomé lesz a Maktel

2005. november 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Öt év után az enyészeté lesz a Stonebridge Communications AD, a Magyar Telekom 100 százalékos leánycége, amely eredetileg konzorciumként alakult a macedón telekommunikációs vállalat, a Makedonski Telekomunikadii AD (Maktel) megvásárlására 2000 decemberében. Az akkor még pénzügyi befektetők részvételével – a görög Interamerican-csoporthoz tartozó Cosmotel 7,4 és a Soros-alapkezelő által irányított Southeast European Equities Fund 6,1 százalékkal – alakított konzorcium 343,3 millió dollárért meg is vette a Maktel 51 százalékát, majd később a Magyar Telekom több részletben megvásárolta a Stonebridge még nála nem lévő tulajdonrészeit. Az időközben 100 százalékos tulajdonába került leányvállalatot a Magyar Telekom tegnapi bejelentése értelmében végelszámolja, így a cég a törvényes eljárás lefolytatása után megszűnik és az 51 százaléknyi Maktel-részesedés végül közvetlenül a Magyar Telekom tulajdonába kerül. A folyamat csupán formális, a tulajdonosi struktúra egyszerűbb lesz, a cég gazdálkodását vélhetően nem befolyásolja és így árfolyamhatása sem lesz.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet