Tegnap úgy tűnt, mégis lesz Mikulás-rali a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX index 19 milliárd forintos részvényforgalom mellett 2 százalékot erősödött, és 21 204 ponton zárt. A határidős piac nem maradt el erősödésben a prompttól, a decemberi BUX százalékosan az azonnalival hajszálpontosan megegyező mértékben nőtt, elszámolóára 21 150 pont lett. Az emelkedést egyértelműen a Mol-részvények vezették. Az olajipari papír az Európai Bizottság gázüzletág-eladással kapcsolatos döntése nyomán kapott szárnyra, már az első percekben maga mögött hagyta a 20 ezer forint alatti ártartományt. A nap nagy részét 20 300 és 20 500 forint között töltötte, záróára 20 470 forint lett. Az OTP árfolyama is javított, a bankrészvény valamivel több mint 7,5 milliárd forintos forgalom mellett közel 2 százalékkal lett drágább, fél ötkor 7325 forinton cserélt gazdát. Ezúttal a Magyar Telekom is fel tudta venni a tempót, a távközlési részvény 975 forintig drágult, a gyógyszeripari papírok piacán azonban már a korrekcióé volt a főszerep. Mind a Richter, mind az Egis kurzusa csökkent. Nem szerepeltek jól a gépgyártópapírok, a dollár esésével párhuzamosan a Linamar közel 3 százalékkal csúszott vissza, míg a NABI 12 százalékkal, s ezzel az egykor több ezer forintot érő papír árfolyama benézett 100 forint alá. A Rába szintén a lélektani határt súrolta, a győri cég részvényei 600 forint alatt jártak, igaz, zárásra ennél 5 forinttal magasabban állt a jegyzés. Nagy forgalom mellett visszacsúszott a Fotex, a kereskedés végén már csak 347 forinton akadt rá vevő, miközben megjárta a 360 forintot is.
