BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős eladói nyomás

2005. november 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Viszonylag magas, közel 21 milliárdos forgalom mellett majd’ 1,7 százalékkal, 20 775 pontra esett a Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX a tegnapi kereskedés folyamán. A 352 pontos indexcsökkenés során a kereskedés szinte egyszer sem mutatott biztató képet: a nap elején bekövetkező esést stagnálás, majd a nap végére újabb esés váltotta fel. A vezető papír tegnap is, mint már lassan hetek óta, az OTP volt, 12 milliárdos forgalma meghaladta az összes többi részvényét együttvéve. A bankrészvény árfolyama folytatta a lemorzsolódást, lassan újra a 7 ezer forinthoz közelít az árfolyam, tegnap már a 7200 forintos szint is elesett. A Mol ennél sokkal kisebb értékben cserélt gazdát, az olajtársaság részvénye a nap elején elhagyta a 20 ezer forintos határt és végül 500 forinttal lejjebb zárt, amit több mint 2 százalékos csökkenést jelentett.
A gyógyszerrészvények tegnap ellentétesen mozdultak el. A Richter előző napi szárnyalása után tegnap már korrigált és 37 ezer forintra esett vissza, ami több mint másfél százalékos csökkenés. Az Egis viszont még egy ilyen rossz hangulatú napon is emelkedni tudott, bár a 22 ezres árfolyamot már nem tudta elérni és a nap végére egy százalék alá csökkent a többlete. Egy százalék alatti mértékben esett a Magyar Telekom és a szokottnál jóval nagyobb forgalmú FHB is, miközben a BorsodChem 1,7 százalékkal esett vissza alig több mint 100 milliós forgalom mellett.
Az árampapírok piacán viszont kis túlzással hossz volt, az Elmű több mint két százalékkal emelkedett, de még a Démász is javult fél százalékkal annak ellenére, hogy az előző nap elhangzott Orbán-nyilatkozat nem sok jót ígért az áramszolgáltató társaságok számára a Fidesz választási győzelme esetére.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet