BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szélessávú-kedvezmények ösztönzik a beolvadást

2005. november 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom Rt. december 20-ára hívta össze a társaság és a T-Online összeolvadásáról döntő második egyesülési közgyűlést. A közgyűlés többek között megállapítja az egyesült társaságban részt venni nem kívánó személyek számát, a részükre fizetendő vagyonhányad mértékét, illetve dönt a jogutód társaság (a Magyar Telekom Rt.) alapszabályának módosításáról. A T-Mobile Magyarország Rt.-ben a Magyar Telekom mellett 0,001 százalék erejéig az Egertel is tulajdonos, aki miután a kiválás mellett döntött, 116 959 részvényéért 1 millió 302 ezer forintot kap. Az egyesülésből kimaradni szándékozó Magyar Telekom-tulajdonosok pedig 425 forintra számíthatnak a társaság vagyonából, így az MT-részvényesek részéről – legalábbis gazdasági megfontolásból – nem várható kilépés.
A T-Mobile beolvasztásának négy fő piaci mozgatója van – derült ki az igazgatóság beszámolójából. Ezek a stagnáló részvényárfolyam, a stagnáló beszédpiaci növekedés, a konvergáló árszintek és a kihasználatlan szélessávú-potenciál. Az igazgatóság érvelésében a széles sáv szerepel a legtöbbször, mint az egyesülés oka és magyarázata. A technológiai fejlődés és az ügyfelek széles sáv és mobilitás iránti igénye világszerte a vezetékes és mobilterületek harmonizációjára készteti a távközlési vállalatokat. Ez növelheti a hatékonyságot is, s az egyesülésből fakadó előnyök biztosítják a Magyar Telekom-csoport fenntartható működését – fogalmaz a beszámoló – utalva a széles sávú összeköttetésekhez kapcsolódó adókedvezményekre is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet