A Budapesti Értéktőzsde kereskedését pénteken leginkább a bizonytalanság jellemezte, a nap folyamán a támaszt az előző napi zárószint jelentette, ezt kétszer is érintette az index, de egyébként a pozitív tartományban tartózkodott. Az emelkedés mértéke ugyanakkor egyszer sem volt számottevő, és még a zárásra bekövetkezett erősödés után is alig haladta meg a fél százalékot a nyereség. A főszerepet a parketten pénteken is a 6 milliárdot meghaladó forgalmú OTP-részvény játszotta, amely a kezdeti kitörést mutató jelek után az eladók és a vevők hosszas harcát követően végül, de csak a zárószakaszban, az előző napi 7450 forintos utolsó árral pontosan megegyező árfolyamon fejezte be a kereskedést.
A négymilliárd forint alatti forgalommal jelentkező Mol-részvény péntekre már sikeresen elérte a 20 ezer forint feletti záróárat, ami egy százalékot meghaladó emelkedést jelentett. Az olajrészvény árfolyamának emelkedését vélhetően elősegítette a Morgan Stanley elemzése, amely a finomítással foglalkozó olajcégek felértékelődését valószínűsíti. A többi blue chip még ennél is kisebb mértékben változott, a Richter például fél százalékkal erősödött, a BorsodChem pedig ennél valamivel kisebb mértékben csökkent. A vegyipari szektor másik képviselője, a TVK viszont, igaz alacsony forgalom mellett, de a nap egyik nyertese lett, közel 4 százalékos erősödéssel. Jelentősebb változások inkább csak a kisebb kapitalizációjú társaságok piacán következtek be, ott is főleg lefelé. A Danubius árfolyama például 3,5 százalékot esett.
