Vegyesen szerepeltek tegnap a vezető részvények, a piac változékonyságát mutatja, hogy az index ötször lépte át a 21 ezer pontos határt. A többi blue chip gyengülését végül az OTP ellensúlyozta és az index 0,36 százalékos erősödéssel, 21 006 ponton zárt. Az érdeklődés csak az OTP esetében volt magas, a részvénypiac összforgalma 20 milliárd forint alatt maradt.
Úgy tűnik, véget ért az erős eladói nyomás az OTP piacán. Az utóbbi napokban már boldog-boldogtalan igyekezett felszívni az eladó pakkot, s ez tegnap kirobbanó emelkedésbe csapott át. A bankapír a nap elején még 7250 forint környékén kapott egy nyaklevest, ám az elmúlt napokban megedződött vevők mindent felszívtak. A 12 milliárd forintos forgalom eredménye 3,5 százalékos emelkedés és 7450 forintos záróár lett. A Mol, amely az OTP nehéz perceiben nagyokat ugrott felfelé, tegnap megfordult. Délelőtt még 20 200 forinton is forgott, de végül nem bírta tartani ezt a szintet és egyszázalékos mínuszban, 19 850-en zárt.
A Richter a szerdai, elrugaszkodott záróárhoz képest 2,5 százalékot esett, az Egis viszont folytatta emelkedését és 21 ezer forint felett is forgott. A Magyar Telekom papírja hektikusan lefelé csordogált, végül 1,2 százalékos mínuszban zárt. A BorsodChemnek jó napja volt, mára már a 2400 forintos szint megostromlására készültek fel a seregek. Az FHB viszont tovább gyengélkedett, s zárásra 1350 forintra hanyatlott az árfolyama.
