BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késve fizet az állam a jelzálogbankoknak

2005. november 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Feltételezhetően jelentős összeggel tartozik az állam a nagyobb jelzálogbankoknak, az OTP-nek és az FHB-nek – derül ki a portfolio.hu tegnap megjelent cikkéből. A részben az FHB korábbi gyorsjelentésében szereplő információkra alapozó cikk felhívja a figyelmet mindkét bank – pontosabban az OTP esetében a jelzálog-hitelezéssel foglalkozó OTP Jelzálogbank – mérlegében megfigyelhető egyéb eszközök állományának jelentős növekedésére. Ezeknek az összegeknek – az FHB esetében ez szeptember végére már 25,4, az OTP Jelzálogbank esetében 55,7 milliárd forintot tett ki – az FHB esetében 84,6 százaléka az állami kamattámogatással kapcsolatos kincstári elszámolásokhoz kapcsolódik, vagyis az FHB-nak az állam mintegy 21,5 milliárd forinttal tartozik.
Az OTP gyorsjelentéséből ezzel kapcsolatban ilyen pontos adatok nem lelhetőek fel, de a cikk arányosítással 40-50 milliárdra becsüli az OTP-csoportnál ugyanilyen okból felhalmozódott állami tartozás mértékét. A tartozás kifizetésére a cikk szerint szerződést kötöttek, amely a késésre kamatot is tartalmaz, így a bankok helyzetét részvényesi szempontból különösebben nem befolyásolja, a csúszás inkább a költségvetés szomorú helyzetéről árulkodik.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet