A jelek szerint az idegenforgalomban tapasztalható folyamatokkal kapcsolatban indokolt volt a Danubius korábbi, már az év elején tapasztalt optimizmusa. A szállodaipari vállalat jelentős kihasználtságnövekedést ért el az igazi főszezonnak számító harmadik negyedévben, bruttó üzemelési eredménye pedig látványos ütemben bővült. A javulás persze nem mindenhol és egyformán következett be, a 70 százalék fölé javuló foglaltság a magyar szállodáknál a budapesti hotelek 6,8 és a vidéki gyógyszállók 4,8 százalékos növekedéséből tevődött össze. A gyógyszállóknál a növekvő konkurencia miatt ez 11 százalékkal csökkenő, míg a fővárosiaknál ötödével hízó fedezetet eredményezett.
A szlovák pöstyéni és a cseh marienbadi érdekeltségnél egyaránt magasabb lett a foglaltság és az eredmény is, a cseh cégre azonban kedvezőtlenül hatott a korona erősödése. A romániai szállodák valamivel kevesebbet hoztak, mint tavaly, azonban így is jelentősen hizlalták a csoport bruttó eredményét. A szállodalánc egészének bruttó működési eredménye 1,2 milliárd forinttal lett magasabb, elérte a 6,6 milliárdot, a szokásos vállalkozási eredmény egymilliárddal nőtt, úgy, hogy a plusz nagy része (körülbelül 800 millió forint) a harmadik negyedben keletkezett.
A devizahitelek (a negyedév végén 87 millió euró és 5,1 millió angol font) betöltötték természetes fedezeti eszköz szerepüket, úgyhogy idén a növekvő üzemelési profit jelentős – jórészt nem realizált – árfolyamveszteséggel párosult, így az adózás előtt nyereség már csökkenést mutat tavalyhoz képest – 2,5 milliárd lett a tavalyi 2,63 után.
Az utolsó negyedévben persze jelentősen átalakulhat a cég gazdálkodásának képe. Tavaly az utolsó negyedév értékcsökkenés és pénzügyi tételek előtt gyakorlatilag nulla eredményt hozott, ami persze nettó soron csökkenést jelentett. Sok múlhat majd a forintárfolyam szeszélyein is, hiszen az elkönyvelt árfolyamveszteség az év végi átértékelés miatt el is olvadhat, de meg is ugorhat.
