Az árbevétel növelését mindenáron erőltető korábbi stratégia helyett idén a nyereségesség kerül előtérbe, mondta az év elején a Linamar vezetése, s a mostani már sorban a második gyorsjelentés, amely e törekvések sikerét bizonyítja. A gépgyártó cég adózott nyeresége az első kilenc hónapban 69 százalékkal nőtt és meghaladta az egymilliárd forintot.
Kedvező, hogy az eredmény döntő többsége már az üzemi tevékenységből jön: a negyedéves üzemi profit 400 millió forint lett, több, mint tavaly egész évben.
Az árbevétel 16 százalékkal emelkedett, az összetétele viszont jóval kedvezőbbé vált, így a bruttó eredmény már 30 százalékkal nőtt. Az egy évvel korábbival szemben idén – egy követelés sikeres behajtásának köszönhetően – pozitív lett az egyéb bevételek és ráfordítások egyenlege, és 140 milliós árfolyamnyereséget okozott a negyedév végi forintgyengülés is. A kilenchavi üzemi eredmény így 1,15 milliárd forintra nőtt.
A devizahitelek átértékelése tavaly 330 milliós nyereséget, idén kisebb mínuszt okozott, ez azonban nemigen rontja az összképet: a tőzsde három gépipari cége közül a Linamar tudott elsőként kilábalni az ágazatot sújtó válságból.
A meglévő rendelések alapján valószínű, hogy ezúttal az utolsó negyedév sem lesz veszteséges, így sikerülhet az egymilliárdos eredményterv teljesítése – mondta lapunk kérdésére Furár György pénzügyi igazgató. Jó hír a részvényeseknek, hogy a nyereség jövőre is a fókuszban marad, s 8-10 százalékos árbevétel-növekedés mellett az eredmény nagyobb arányú emelkedésére van kilátás.
