Nem volt alaptalan a Globus múlt héten bejelentett profit warningja, a konzervcég féléves veszteségéhez újabb 460 millió forintot tett hozzá a harmadik negyedévben, s ezzel szeptember végén már elérte a 1,5 milliárd forintot. Ez annyit jelent, hogy a konzervipari csoportnak az utolsó három hónapban már nyereséget kéne termelnie ahhoz, hogy teljesüljenek a menedzsment előrejelzései az éves 1,2–1,4 milliárdos veszteségéről. A csoport hazai cégei továbbra is veszteségesen működtek – igaz, annak dinamikája csökkent valamelyest – a lengyel leánycég eredményeit az erős zloty vetette vissza.
