A csütörtökön jelentő cégek többsége részvényeinek árfolyamzuhanásával szembesült, de még a kedvezőbb hírekkel szolgálók papírjai sem tudtak erősödni. A blue chipek között csak a Magyar Telekom kúszott feljebb. A BÉT indexe egész nap bőven szerdai záróértéke alatt mozgott, a kereskedés végén beállított 20 659 pontos szint 1,5 százalékos mínuszt jelentett.
A nagy esés nagy forgalom mellett következett be, a gazdát cserélt papírok értéke meghaladta a 26 milliárd forintot. A vezető papírok közül csak a Magyar Telekom erősödött, az is csak minimálisan – 0,4 százalékkal –, 1004 forintra. A Richter ugyanilyen arányú csökkenéssel 36 970 forintra süllyedt, miközben a tegnap jelentők közül az Egis annak ellenére gyengült, hogy a várakozások fölött teljesített. A kisebbik gyógyszergyári papír fél százalékkal, 19 450 forintra esett.
A forgalom szempontjából toronymagasan vezető, a napi összforgalom felét adó OTP 2,5 százalékkal, 7229 forintra gyengült, a papír piacán jó néhány több tízezres, sőt egy kerek százezer darabos tétel is megfordult. A Mol hasonló mértékben, 2,6 százalékkal, 18 800-ra esett.
A BorsodChem a kedvező kilátásoknak köszönhetően gyakorlatilag eltüntette napközbeni veszteségét, ám a 2329 forintos záróár hajszálnyival így is elmaradt a szerdaitól.
A Graphisoft, az FHB és a Rába számait csalódottan fogadta a piac: a szoftvercég részvényeinek kurzusa 4 százalékkal, 1599 forintra, a bankpapíroké 3,7 százalékkal, 1398-ra, a gépgyártó részvényeié pedig 3,8 százalékkal, 635 forintra zuhant. A hétvégén jelentő Fotex jegyzése ugyanakkor 6 százalékkal, 319 forintra ugrott.
