BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betlizett a Lufthansa

A vegyes céghírek nyomán felemásan zártak az európai indexek, az amerikai nyitás pedig szerdához hasonlóan a General Motors zuhanásáról szólt.

2005. november 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az öreg kontinensen a pénzügyi szolgáltatók (Aegon, ING, HVB) remek eredményei, illetve a csökkenő olajár nyomán minden esély megvolt arra, hogy többlettel zárjanak a mutatók. A nyitás utáni nagy lendület azonban a nap végére elfogyott, egyedül a frankfurti DAX tudott némi – 0,08 százalékos – pluszt produkálni. A jó rajt utáni visszaesésért részben a Lufthansa okolható, a légitársaság a WestLB leminősítése nyomán gyengült jelentősen. Szintén lefelé húzta a mutatókat a Hannover Re mélyrepülése: a világ harmadik legnagyobb viszontbiztosítója ugyanis jelezte, a korábban vártnál kisebb profitra számít az idén. London és Párizs Frankfurttal szemben végül csekély gyengüléssel zárt. Az amerikai nyitás az egy nappal korábban is kiábrándító produkciót nyújtó General Motorsról szólt: a világ vezető autógyártója arról tájékoztatta a piacokat, hogy 2001-es könyveiben hibát fedezett fel, ez pedig módosíthatja a későbbi számokat. Ennek nyomán zuhanni kezdett a GM árfolyama. Súlyos veszteséggel kezdett a Cisco Systems is, a világ vezető hálózatieszköz-gyártója október végén zárult első üzleti negyedévében 1,4 milliárd dolláros nettó nyereséget könyvelt el, ami elmarad az egy évvel korábbi profittól. A dollár egy kilengéstől eltekintve csekély mértékben erősödött az euróval szemben, magyar idő szerint kora este az 1,1740-es szintnél járt az árfolyam.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet