A Deutsche Telekom (DT) javított tavalyhoz képest, a harmadik negyedévben a várakozásokat felülmúló, 2,4 milliárd eurós nyereséget ért el, szemben a bázisidőszakban feljegyzett 1,4 milliárd euró veszteséggel. A cég nettó forgalma 4,8 százalékkal, 15 milliárd euróra nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A DT részvényei az impozáns számok ellenére több mint 3 százalékkal gyengültek a gyorsjelentéshez fűzött kommentár miatt. A társaság ugyanis jelezte, hogy jövőre gyengébb teljesítmény várható egyebek mellett a hagyományos piacok szűkülése és a szigorú szabályozások miatt. A cég ugyanakkor mindent megtesz annak érdekében, hogy megfeleljen a kihívásoknak, ezért a jövőben minden lehetséges felvásárlási lehetőséget megvizsgál – áll a kommentben. A Deutsche Telekom zuhanása a többi távközlési céget is mélybe lökte: a Telecom Italia és a KPN egyaránt 1,6, a France Télécom pedig 1,5 százalékot veszített értékéből. A távközlési ágazathoz hasonló sorsra jutott az autószektor, az UBS ugyanis rossz ajánlással látta el a Renault papírjait. A befektetési bank azt javasolta a befektetőknek, hogy csökkentsék a francia autógyártóban meglévő tulajdonukat. Több se kellett a piaci szereplőknek, közel ötszázalékos mínuszba döngölték a Renault árfolyamát. Az UBS-ajánlás a hatással volt más gyártókra is: a hír nyomán a Volkswagen jegyzése több mint 2 százalékkal esett, a Porsche közel 3 százalékkal gyengült, de az egy nappal korábban még száguldó BMW- és Peugeot-árfolyam is lejjebb került.
Amerika bizonytalanul kezdett. Örömre adott ugyan okot, hogy a készletek növekedése miatt csökkent az olaj ára, ám több cég kiábrándítóan kezdte a kereskedést. Európához hasonlóan a tengerentúlon is egy autógyártó, jelesül a GM gyengülése volt a középpontban. Az amerikai autógyártó jegyzése nem az UBS, hanem a Deutsche Banktól kapott kedvezőtlen ajánlás miatt vette délnek az irányt.
A dollár hullámzó teljesítményt nyújtott: az euróhoz mért kurzusa 1,1790-es szinten is járt, hogy onnan – lapzártánkig – 1,1750-re erősödjön.
