A szokottnál valamivel kisebb, nem egészen 15 milliárd forintos forgalommal és 178 pontos BUX-csökkenéssel fejezte be a tegnapi kereskedési napot a Budapesti Értéktőzsde. Bár a nap folyamán volt némi hullámzás, az eső trend végig uralkodó maradt.
A kereskedés vezető erejét most is az OTP részvénye adta, a legnagyobb magyar bank papírjai közel ötmilliárd forint értékben cseréltek gazdát – folyamatosan csökkenő áron. A papírok a nap végére két százalékkal értek kevesebbet az előző napi zárószintnél, az utolsó – minimumértéken létrejött – kötés 7415 forinton született a részvényekre.
A blue chipek közül a másik nagy vesztes a Richter volt, amely hasonló mértékű veszteséget szenvedett el, igaz, sokkal kisebb, alig több mint 700 milliós forgalom mellett. A ma jelentő szektortárs Egis viszont, ha kismértékben is, de erősödött.
Jótékonyan hatott a gyorsjelentés a Magyar Telekom piacára, a távközlési társaság részvényei 4,1 milliárdos forgalommal kereken ezer forinton zártak, ami 1,7 százalékos erősödést jelent. A Mol már nem szerepelt ilyen jól, de a félszázalékos esés különösebben jelentősnek sem mondható.
A nagyobb mozgások tegnap ugyanakkor inkább a kisebb részvények piacára voltak jellemzőek. Az osztalékrészvénynek számító Zwack több mint öt százalékkal erősödött, míg az Émász ennél mérsékeltebben, 2,6 százalékkal javult. A nagy vesztesek közé került a gyenge gyorsjelentés hatására 5,4 százalékkal zuhanó Synergon. Még ennél is nagyobb mértékben esett a NABI, az előző napi áremelkedés után tegnap több mint hat százalékkal csökkent az árfolyama.
