A Magyar Telekom, a Synergon és a Zwack ma, a többi A kategóriás társaság pedig jövő hétfőig teszi közzé szeptember végéig elért eredményeit. A várakozások szerint a blue chipek többsége még jelentős profitbővülésről ad számot. A Magyar Telekom várhatóan felével növeli első kilenchavi nettó profitját az elemzői előrejelzések szerint, míg a Mol harmadával nagyobb eredményről számol majd be. Az OTP nyereségének növekedési üteme a harmadik negyedévben csökken ugyan egy keveset, azonban a tavalyi első kilenc hónaphoz képest még így is 10 százalék felett maradhat a bővülés. Az Egis-tulajdonosok sem panaszkodhatnak, a kisebbik gyógyszergyár a szeptember végén záruló pénzügyi évében 40 százalékot meghaladó nyereségnövekedésről számolhat be. A BorsodChem ugyanakkor a várakozások szerint kilóg majd a sorból, a kazincbarcikai cégtől eredménycsökkenést várnak az elemzők. A kisebb cégek közül elemzői vélemények szerint akár mérséklődhet is a Danubius profitja, az FHB viszont szektortársához hasonlóan egészséges növekedést mutathat fel.
