BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP rántotta le a piacot

2005. november 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szomorú képet mutatott a Budapesti Értéktőzsde tegnapi kereskedése: egyértelműen az eladók határozták meg a parkett hangulatát, az index majd’ 3 százalékkal csökkent nagy, 21 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett. A részvényeiktől szabadulni szándékozók dominanciája elsősorban az OTP piacán mutatkozott meg, a legnagyobb magyar lakossági bank részvényeitől 8,3 milliárd forint értékben váltak meg a befektetők. Ráadásul az eladások a nap folyamán a csökkenő ár ellenére sem álltak le, sőt a nap végére újabb lendületet kaptak és így a 7600 forintos szint is elbukott. Zárásra a napi minimumszintjére került a papír, ami közel 4,5 százalékos esést jelent. A Mol piacát is az eladók uralták, az olajrészvény ára azonban valamivel kisebb mértékben csökkent és a forgalma is alig több mint fele volt az OTP-ének; a kereskedés végén 19 405 forinton cseréltek gazdát a Mol-papírok. Szokatlanul nagy érdeklődés övezte viszont a Richtert, melynek 6,6 milliárdos forgalma jóval meghaladta a tőle megszokottat, igaz, ez nem volt elég ahhoz, hogy az árfolyam ne mérséklődjön 37 840 forintra. A kisebbik szektortárs Egis viszont, még ha egészen minimális mértékben is, de emelkedett.
Minimális veszteséggel, 2310 forinton zárta a napot a BorsodChem, miközben az FHB még az OTP-nél is nagyobbat esett, a jelzálogbank részvényei több mint 5 százalékkal kerültek az előző napi szint alá. Ehhez képest a Magyar Telekom 1,7 százalékos csökkenése szinte elhanyagolható.
Azért nyertesei is voltak a napnak, a Démász például több mint 3,4 százalékkal erősödött és a nap végére megközelítette a 17 800 forintos szintet. Csupán 6,6 milliós forgalma volt, viszont 11 százalékot meghaladó mértékben nőtt a NABI árfolyama, és erősödött a hasonló értékben gazdát cserélő Danubius is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet