Az erős nyitást követő bizonytalankodás után határozott emelkedésbe váltott csütörtökön a BUX, és a lendület kitartott egészen a zárásig. Az index 21 675 ponton fejezte be a kereskedést, ami majd 2,4 százalékkal múlta felül a szerdai záróértéket. A mutatót főként az OTP erősítette. A bankpapír napközben egészen 7969 forintig erősödött, végül azonban ennél valamivel alacsonyabban, 7945 forinton állapodott meg, ami mintegy 3,5 százalékos emelkedést jelentett. A részvény forgalma meghaladta a tízmilliárd forintot. Hasonló értékben cserélt gazdát a másik vezető papír, a Mol is, az olajipari cég részvényeiért az utolsó kötésben 20 515 forintot adtak. A blue chipek erősödése közel általános volt, a BorsodChem az OTP-hez hasonlóan 3,5 százalékkal javult, a Richter viszont kicsit kevésbé, alig 2 százalékkal drágult és éppen hogy 36 ezer forint felett zárt. A lemaradók közt volt viszont a 999 forintos záróárával egyáltalán nem változó Magyar Telekom, illetve az alig félszázalékos erősödést produkáló Egis, amely 18 500 forinton fejezte be a napot. A kisebb társaságok közül a Démász piacán talán a ma megjelenő gyorsjelentés okozta várakozások miatt szintén eluralkodott az optimizmus, az áramszolgáltató árfolyama 3 százalékkal, 17 300 forintra javult. Erősödött a többi áramszolgáltató is, az Émász 1,8 százalékkal, 11 195 forintra emelkedett, míg az Elmű 0,7 százalékos erősödése 29 300 forintos záróárat eredményezett. Vesztes papír a jó hangulatú napon kevés akadt, számottevően csak NABI és kisebb mértékben a Fotex gyengült.
