BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új kénkinyerő üzem a Molnál

2005. november 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új kénkinyerő üzemet létesít a Mol Rt. A társaság, amely már évek folyamatosan nagy összegű beruházásokat eszközölt az üzemanyagok kéntől való megtisztítására, most 6 milliárd forint értékű szerződést kötött az olasz Siirtec Nigi S.p.A. céggel egy kénkinyerő üzem létesítésére, amely 2007-ben kezdi meg működését. A most megkötött szerződés értelmében Százhalombattán, a Dunai Finomítóban megvalósuló beruházás eredményeként a Mol Rt. képes lesz a szigorúbbá váló környezetvédelmi előírások teljesítésére, ami a motorbenzinekből és a gázolajból kivont kén közel 100 százalékos visszanyerését jelenti.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet