Új kénkinyerő üzemet létesít a Mol Rt. A társaság, amely már évek folyamatosan nagy összegű beruházásokat eszközölt az üzemanyagok kéntől való megtisztítására, most 6 milliárd forint értékű szerződést kötött az olasz Siirtec Nigi S.p.A. céggel egy kénkinyerő üzem létesítésére, amely 2007-ben kezdi meg működését. A most megkötött szerződés értelmében Százhalombattán, a Dunai Finomítóban megvalósuló beruházás eredményeként a Mol Rt. képes lesz a szigorúbbá váló környezetvédelmi előírások teljesítésére, ami a motorbenzinekből és a gázolajból kivont kén közel 100 százalékos visszanyerését jelenti.
