BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Repülőrajttal indult a hét

2005. november 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erőteljes emelkedéssel indult a háromnapos tőzsdehét a BÉT-en, miután a régiós börzék jelentős pluszt értek el a hét első két napján. A BUX kétszázalékos többlettel nyitott, majd tovább emelkedett és végül több mint 3 százalékos erősödéssel 21 175 ponton zárt. A forgalom magas volt, meghaladta a 28 milliárd forintot. Az intézmények – mint a nem is olyan régi szép időkben – intenzíven vásárolták a két vezető papírt, az OTP-t és a Molt. Mindkettejük forgalma meghaladta a tízmilliárd forintot, ám míg az olajpapír 4 százalékkal, 19 980 forintra erősödött, az OTP „csak” 2,8 százalékkal ment fel, s 7680 forinton zárt. Csaknem négy százalékkal drágult a Richter is, míg az Egis továbbra is lemaradót játszik 2,8 százalékos emelkedésével. Nem tudott megbirkózni az ezerforintos határral az MTelekom, egy forinttal az alatt zárt. Nagyon jól szerepelt viszont az FHB és a BorsodChem. A jelzálogbank papírja öt százalékot közelítő emelkedéssel 1530 forinton végzett, a vegyipari részvény pedig 2290 forintos napi maximumán zárt. A kisebbek közül a Démász és a Rába remekelt, míg a vesztesek szűkös táborában az econet és a Phylaxia kapott helyet.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet