BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Egist is szereti a Citigroup

Eladásról vételre minősítette fel az Egis részvényét a Citigroup. A legutóbb 43 ezer forintos Richter-célárával feltűnést keltő elemző az Egist is orosz piaci kitettsége miatt tartja vonzónak.

2005. november 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A talán legnagyobb hatású fejlődő piaci gyógyszerelemző, a citigroupos Robert Bonte-Friedheim felülbírálta a legutóbbi gyorsjelentés után kiadott pesszimista Egis-értékelését. Akkor a várakozásoktól jócskán elmaradó számok láttán 16 900 forintos célárfolyam mellett eladásra minősítette a kisebbik gyógyszergyár papírjait, nem sokkal később az orosz gyógyszer-támogatási rendszer várható, nagyon kedvező változására hivatkozva többször emelte a Richterre adott célárfolyamát. A legutóbbi módosítás után 43 ezer forintos ár és vétel ajánlás van érvényben a Richterre. Mivel az Egis orosz piaci kitettsége sem kisebb, várható volt, hogy a csalódottság elszálltával ennek a cégnek a minősítése is javulni fog. Csütörtökön publikált legfrissebb elemzésében Bonte-Friedheim 21 400 forintra emelte Egis-célárát és vételi ajánlással látta el a papírt – írta a Portfolio.hu. Az elemző szerint a Richterhez képest az Egis 25 százalékos diszkontot érdemel a kisebb likviditás, az alacsonyabb árbevétel-arányos nyereség és a többségi tulajdonos megléte miatt. Mindezek figyelembevételével a 2006-os eredménnyel számolva 12,4-es P/E-rátával foroghat reálisan a kisebbik gyógyszerpapír.
Ezzel együtt jövő évi eredményvárakozását 1593-ról 1732 forintra emelte az elemző, mivel a forint gyengülése és az orosz piac növekedése egyaránt kedvez a jelentős exportot bonyolító társaságnak. Robert Bonte-Friedheim szerint az Egis orosz exportja az idén 50, jövőre 31 százalékkal nőhet. A papírral kapcsolatban kockázatot jelent ugyanakkor a magyar gyógyszerszabályozás, a reálbérek további növekedése, illetve az 51 százalékos többségi tulajdonos, aki esetleg kivezetheti a részvényeket a tőzsdéről.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet