BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végén jött a meglepetés

2005. november 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közepes forgalom mellett szinte egész nap a negatív tartományban ingadozott a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nap végére azonban hirtelen megérkeztek a vásárlók a parkettre, és délután háromtól kezdve folyamatosan hajtották fel az árakat, így végül a 200–400 pontos mínuszból 200 pontot meghaladó emelkedés lett.
Forgalmi szempontból ugyan nem vezetett, de a kereskedés hangulatát egyértelműen az OTP határozta meg, ez a blue chip került a legmélyebbre és emelkedett ehhez képest a legnagyobbat, igaz, ebben nem kis szerepet játszott a záró szakasz. A rendes kereskedés során 7400 forintig már eljutó papír ekkor ugyanis további 70 forinttal ugrott feljebb, így több mint másfél százalékos pluszban zárt.
A Mol befektetői óvatosabbak voltak a négynapos kereskedési szünet előtt, az olajpapírra 18 550 forinton is akadt eladó a nap folyamán, és a 19 200 forintos záróár is alig több mint félszázalékos javulást jelent. A Magyar Telekom két százalékkal javult, forgalma pedig nem érte el a 700 millió forintot.
A gyógyszerrészvények ára a nap végén szintén felfelé mozdult, ez azonban csak az Egisnél eredményezett az előző napihoz képest számottevő, 1,3 százalékos erősödést, a Richter 34 ezer forintos záróára még félszázalékos többletet sem tartalmaz.
A nap legnagyobb nyertese az econet volt, több mint ötszázalékos erősödéssel, igaz, tízmillió forint alatti forgalom mellett. Örülhettek az FHB tulajdonosai is, a bankrészvény 2,6 százalékkal zárt magasabban.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet