A bosnyák–horvát föderáció kormányfője, Ahmet Hadzipasic tegnap megerősítette a korábbi sajtóinformációkat arról, hogy a Mol–INA konzorciummal tovább folytatják a tárgyalásokat az Energopetrol 67 százalékának megvásárlásáról – jelentette az MTI-Eco. A hír szerint a hét hónapja tartó huzavonát végül is a HVB Bank elégelte meg. A banknak ugyanis jelzálogjoga van az Energopetrol 25 legjobb kútjára, és követelte, hogy november 30-ig záruljon le az eljárás. Az nem derült ki a hírből, hogy ez már a szerződéskötésre és teljesítésre is vonatkozott-e – ebben az esetben ugyanis a Moltól hamarosan bejelentés várható – vagy csupán valamilyen elvi megegyezésre. Nemrég egy bosnyák bírósági döntés is ebbe az irányba mutatott, megalapozatlannak ítélte ugyanis a cég állítólagos adótartozását. Hadzipasic szerint egyetértésre jutottak abban, hogy az elkövetkező három évben a konzorcium 75 millió eurót fektet be a vállalatba, és kifizeti a cég összesen 30 millió eurós adósságát. Azt is vállalták, hogy három évig alkalmazásban marad az Energopetrol 1059 alkalmazottja. Az eladás után az államnál marad az Energopetrol-részvények 22 százaléka, további 11 százalékos részvénycsomag pedig a kisbefektetőké marad.
