BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Francia óriáskibocsátás készülőben

2005. október 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zöld jelzést kapott a konzervatív francia kormánytól az Electricité de France privatizációja. A 100 százalékban állami tulajdonban levő áramszolgáltató társaságból 15 százalékot terveznek a tőkepiacon értékesíteni. Ha a részvények eladási ára a kormány várakozásai szerint alakul, a legnagyobb kibocsátás valósulhat meg az 1996-os Deutsche Telekom-privatizáció óta, a felkínált pakett értéke ugyanis 6 és 9 milliárd euró közé várható.
Franciaországban meglehetősen nagy politikai viharokat kavart a tervezett privatizáció, a 2007-es választásokra a szocialisták már most ígérik, hogy valamiképp visszacsinálják, az addigra már lezajlott ügyletet. A nagy ellenkezésnek már most megvan a hatása, a hatalmas áramszolgáltatónak 40 milliárd euró beruházást és csak az inflációval megegyező mértékű áremelést kellett beígérnie, ahhoz, hogy az eladásra sor kerülhessen. A Reuters által megkérdezett befektetési bankárok szerint ugyanakkor a nyilvános forgalomba hozatal jó időben jön majd, a piac várja és jól fogja fogadni. Az EdF-nek Magyarországon két komoly érdekeltsége is van, az egyik a tőzsdei áramszolgáltatók blue chipje, a Démász, a másik a Budapesti Erőmű Rt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet