BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beadta ajánlatát az OTP

2005. október 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknak megfelelően péntek délután az OTP Bank bejelentette, hogy beadta első ajánlatát a romániai Casa de Economii si Consemnatiuni SA (CEC) megvásárlására. A bank minimum 50 százalék plusz egy, de maximum 75 százalékára egyelőre csak nem kötelező érvényű ajánlatot adott be a magyar társaság, amelynek mintegy két hete volt a romániai pénzintézet átvilágítására (NAPI Gazdaság, 2005. szeptember 19., 7–9. oldal). Az OTP-n kívül még hat neves európai bankház pályázik a kétmillió ügyféllel, 1407 hálózati egységgel, 1,3 milliárd eurós mérlegfőösszeggel rendelkező CEC-re, miután a Société Generale visszavonult az ajánlattételtől. A verseny így is nagyon szoros lesz, hiszen pályázik még az Erste, a Raiffeisen, a belga Dexia, a görög Nemzeti Bank, az olasz BMPS és egy másik görög, az Eurobank. A hajdan a legnagyobb banknak számító CEC csillogása az utóbbi években némileg megkopott, piaci részesedése a rendszerváltás utáni évek 18–20 százalékos szintjéről tavaly (mérlegfőösszeg alapján számolva) 5,6 százalékra morzsolódott le. Az OTP számára ugyanakkor aranyat érhet a „román OTP”, hiszen a menedzsment az 1990-es évek végén Magyarországon, azóta pedig Bulgáriában már bizonyította, nála jobban a régióban senki nem ért egy hagyományos, posztszocialista takarékpénztár áramvonalasításához, modern nagybankká alakításához. Az OTP már jelen van Romániában a jelenleg egyszázalékos részesedésű OTP Bank Romaniával.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet