Az Európai Bizottság immár másodszor is elhalasztotta a Mol gázüzletágának eladásáról szóló döntést. Az eredetileg november 29-ére kitűzött határidőt 15 munkanappal, december 20-áig hosszabbították meg. A szűkszavú indoklás szerint az új határidőre azért van szükség, mert kiterjedtebb vizsgálatok szükségesek a döntés meghozatalához és ahhoz, hogy a cégek által vállalt kötelezettségeket tanulmányozzák (ilyenre általában akkor kerül sor, ha valamelyik társaság az ügylet engedélyezéséhez valamilyen más eszközétől való megválást vállalt) – jelentette a Dow Jones.
Az első halasztásra szeptemberben került sor, akkor 12 nappal hosszabbították meg a határidőt: november 17-éről 29-ére.
A Mol és az E.On Ruhrgas International tavaly november elején hozta nyilvánosságra, hogy kötelező érvényű szerződéseket írtak alá a Mol gázüzletága egy részének eladásáról és a kapcsolódó opciókról.
Az Európai Bizottság szeptember 19-én jelezte, hogy kifogásai vannak a tervezett gázügylettel kapcsolatban, mert az sértené a magyarországi áram- és gázpiaci versenyt. A most kitűzött határidő lejártáig azt fogja megvizsgálni a piaci verseny felett őrködő uniós hatóság, hogy az összefonódás számottevően hátráltatná-e az eredményes versenyt az Európai Gazdasági Térségben, illetve annak jelentős részén. Neelie Kroes, az EU versenypolitikai biztosa szerint „az energiaszektor az európai versenyképesség szempontjából alapvető fontosságú”.
