BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább vizsgálja az EB a Mol gázüzleteladását

2005. október 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság immár másodszor is elhalasztotta a Mol gázüzletágának eladásáról szóló döntést. Az eredetileg november 29-ére kitűzött határidőt 15 munkanappal, december 20-áig hosszabbították meg. A szűkszavú indoklás szerint az új határidőre azért van szükség, mert kiterjedtebb vizsgálatok szükségesek a döntés meghozatalához és ahhoz, hogy a cégek által vállalt kötelezettségeket tanulmányozzák (ilyenre általában akkor kerül sor, ha valamelyik társaság az ügylet engedélyezéséhez valamilyen más eszközétől való megválást vállalt) – jelentette a Dow Jones.
Az első halasztásra szeptemberben került sor, akkor 12 nappal hosszabbították meg a határidőt: november 17-éről 29-ére.
A Mol és az E.On Ruhrgas International tavaly november elején hozta nyilvánosságra, hogy kötelező érvényű szerződéseket írtak alá a Mol gázüzletága egy részének eladásáról és a kapcsolódó opciókról.
Az Európai Bizottság szeptember 19-én jelezte, hogy kifogásai vannak a tervezett gázügylettel kapcsolatban, mert az sértené a magyarországi áram- és gázpiaci versenyt. A most kitűzött határidő lejártáig azt fogja megvizsgálni a piaci verseny felett őrködő uniós hatóság, hogy az összefonódás számottevően hátráltatná-e az eredményes versenyt az Európai Gazdasági Térségben, illetve annak jelentős részén. Neelie Kroes, az EU versenypolitikai biztosa szerint „az energiaszektor az európai versenyképesség szempontjából alapvető fontosságú”.

Almás Andor
Almás Andor
Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet