Érdekes stratégiai elképzelés, de jelenleg nem időszerű a Mol és az OMV egyesülése – kommentálta az osztrák cég második legnagyobb tulajdonosának szerdai nyilatkozatát a Dow Jones hírügynökségnek a társaság szóvivője. (NAPI Gazdaság, 2005. október 20., 11. oldal) A Mol alapszabálya sem teszi lehetővé a 10 százalék fölötti szavazati jog gyakorlását – tette hozzá. Az OMV fő tulajdonosa, az abu-dzabi IPIC igazgatója a Bloombergnek nyilatkozva kívánatos lépésnek nevezte az OMV és a Mol szorosabb együttműködését, finomítóik összekapcsolását.
