BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OMV: talán később

2005. október 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdekes stratégiai elképzelés, de jelenleg nem időszerű a Mol és az OMV egyesülése – kommentálta az osztrák cég második legnagyobb tulajdonosának szerdai nyilatkozatát a Dow Jones hírügynökségnek a társaság szóvivője. (NAPI Gazdaság, 2005. október 20., 11. oldal) A Mol alapszabálya sem teszi lehetővé a 10 százalék fölötti szavazati jog gyakorlását – tette hozzá. Az OMV fő tulajdonosa, az abu-dzabi IPIC igazgatója a Bloombergnek nyilatkozva kívánatos lépésnek nevezte az OMV és a Mol szorosabb együttműködését, finomítóik összekapcsolását.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet