A horvát kormány döntött az INA 7 százalékának sorsáról, az előzetes elképzeléseknek megfelelően a horvát háborús veteránok ingyen megkaphatják azt a 700 ezer részvényt, amelyet törvény biztosít számukra a külön erre a célra képzett pénzalap terhére. A 25 százalékban a Mol tulajdonában álló INA-ból további 7 százalék várhatóan a dolgozókhoz, 15 százalék pedig a tőzsdére kerülhet majd, legalábbis a korábbi tervek szerint, ezekről azonban még nem született döntés. Az egyelőre nem világos, hogy a veteránok vagy a javukra gazdálkodó alap kapja-e meg a részvényeket. A döntés minden bizonnyal pozitív a kisebbségi tulajdonos Mol számára, a két éve eladott 25 százalékos csomag megvétele óta ez az első konkrét lépés a horvát olajcég privatizációs folyamatában. A mostani várakozások szerint a jövő év tavaszára várható, hogy a horvát állam tulajdonrésze a már 2003-ban elhatározott 46 százalékra csökkenjen.
